նույնականացման քարտ
Armenian
Pronunciation
- (Eastern Armenian, standard) IPA(key): [nujnɑkɑnɑt͡sʰˈmɑn kʰɑɾt]
- (Western Armenian, standard) IPA(key): [nujnɑɡɑnɑt͡sʰˈmɑn kʰɑɾd]
Declension
i-type, inanimate (Eastern Armenian)
| singular | plural | |||
|---|---|---|---|---|
| nominative | նույնականացման քարտ (nuynakanacʿman kʿart) | նույնականացման քարտեր (nuynakanacʿman kʿarter) | ||
| dative | նույնականացման քարտի (nuynakanacʿman kʿarti) | նույնականացման քարտերի (nuynakanacʿman kʿarteri) | ||
| ablative | նույնականացման քարտից (nuynakanacʿman kʿarticʿ) | նույնականացման քարտերից (nuynakanacʿman kʿartericʿ) | ||
| instrumental | նույնականացման քարտով (nuynakanacʿman kʿartov) | նույնականացման քարտերով (nuynakanacʿman kʿarterov) | ||
| locative | նույնականացման քարտում (nuynakanacʿman kʿartum) | նույնականացման քարտերում (nuynakanacʿman kʿarterum) | ||
| definite forms | ||||
| nominative | նույնականացման քարտը/նույնականացման քարտն (nuynakanacʿman kʿartə/nuynakanacʿman kʿartn) | նույնականացման քարտերը/նույնականացման քարտերն (nuynakanacʿman kʿarterə/nuynakanacʿman kʿartern) | ||
| dative | նույնականացման քարտին (nuynakanacʿman kʿartin) | նույնականացման քարտերին (nuynakanacʿman kʿarterin) | ||
| 1st person possessive forms (my) | ||||
| nominative | նույնականացման քարտս (nuynakanacʿman kʿarts) | նույնականացման քարտերս (nuynakanacʿman kʿarters) | ||
| dative | նույնականացման քարտիս (nuynakanacʿman kʿartis) | նույնականացման քարտերիս (nuynakanacʿman kʿarteris) | ||
| ablative | նույնականացման քարտիցս (nuynakanacʿman kʿarticʿs) | նույնականացման քարտերիցս (nuynakanacʿman kʿartericʿs) | ||
| instrumental | նույնականացման քարտովս (nuynakanacʿman kʿartovs) | նույնականացման քարտերովս (nuynakanacʿman kʿarterovs) | ||
| locative | նույնականացման քարտումս (nuynakanacʿman kʿartums) | նույնականացման քարտերումս (nuynakanacʿman kʿarterums) | ||
| 2nd person possessive forms (your) | ||||
| nominative | նույնականացման քարտդ (nuynakanacʿman kʿartd) | նույնականացման քարտերդ (nuynakanacʿman kʿarterd) | ||
| dative | նույնականացման քարտիդ (nuynakanacʿman kʿartid) | նույնականացման քարտերիդ (nuynakanacʿman kʿarterid) | ||
| ablative | նույնականացման քարտիցդ (nuynakanacʿman kʿarticʿd) | նույնականացման քարտերիցդ (nuynakanacʿman kʿartericʿd) | ||
| instrumental | նույնականացման քարտովդ (nuynakanacʿman kʿartovd) | նույնականացման քարտերովդ (nuynakanacʿman kʿarterovd) | ||
| locative | նույնականացման քարտումդ (nuynakanacʿman kʿartumd) | նույնականացման քարտերումդ (nuynakanacʿman kʿarterumd) | ||
This article is issued from Wiktionary. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.